whatsappPsikososyal ve Psikolojik Destek Hizmetleri

  • Anasayfa
  • Psikososyal ve Psikolojik Destek Hizmetleri

Psikososyal ve Psikolojik Destek Hizmetleri

Psikososyal ve psikolojik destek hizmetleri, yaşlı ve bakıma muhtaç kimselerin sıklıkla ihtiyaç duyduğu uygulamalardan bir tanesidir. Ev ortamında bakım ve tedavi sürecinin yetersiz olması ve evde bakımı gerçekleştiren kimselerin psikolojik açıdan hastayı yıpratması psikososyal ve psikolojik destek hizmetlerini önemli ve gerekli kılar. Gerek psikolojik hastalar gerekse de hastalıktan dolayı psikolojik sorun yaşayan hastalara uygulanan bu yöntemin temel amacı hastanın psikolojik destekle daha kendine güvenen ve güçlü bir yapıya kavuşmasını sağlamaktır. Birilerine muhtaç olarak yaşamanın verdiği psikolojik baskıyla içine kapanan ve dış baskı ile ruhsal anlamda iyice çöken hastaların tedavi edilmesi amacıyla sunulan psikososyal ve psikolojik destek hizmetlerine Seçkin Huzurevi kalitesi ile ulaşabilirsiniz.

Seçkin Huzurevi Psikososyal ve Psikolojik Destek Hizmetleri
Seçkin Huzurevi; uzman kadrosu ve sağlık ekibi ile psikososyal ve psikolojik destek hizmetleri sunarken hem hastaların hem de yakınlarının faydalanacağı bir hizmet vaat eder. Bu hizmet kapsamında;
    •    Yaşlı ve bakıma muhtaç kimselerin konaklama ve tedavi süreci düzene sokularak konforlu ve sıcak bir ortam oluşturulur.
    •    Sıcak bir aile ortamında olduğu hissettirilen hastanın çeşitli aktivitelerle moral ve motivasyonuun yüksek tutulması hedeflenir.
    •    Özgüveni yerine getirilerek psikolojik açıdan desteklenen hastanın kendi başarabileceği bazı şeylerin de bulunduğunu kanıtlamak adına bir takım görevlerle özgüvenini yükseltmesi amaçlanır.
    •    Psikolojik destek alanında uzmanlaşan ekibimiz hastayla sürekli ve sağlıklı iletişim kurarak hastanın psikolojik açıdan desteklenmesini sağlarken psikolojik gelişimi de takip edilir.

Seçkin Huzurevi’nde Yakınlarınız Güvende!
Psikolojik açıdan yıpranmış hasta ve yaşlı yakınlarınızı güvenle emanet edebileceğiniz Seçkin Huzurevi, yıllardır bu alanda sunduğu kaliteli hizmetlerle yakınlarınızın konforlu ve eğlenceli zaman geçirmesini sağlıyor. Huzurevimizde çalışan ve her biri alanında uzman ekibimiz ile hasta ve yaşlılara doğru yaklaşımla davranarak tedavi ve bakım sürecinin başarı ile sürdürülmesini sağlıyoruz. Üstelik bakım hizmetleri sırasında yaşlı ve hastaların da kaynaşmasını ve aile ortamında olduklarını hissetmelerini amaçlıyoruz. Siz de psikososyal ve psikolojik destek hizmetleri kapsamında sevdiklerinizi güvenilir ellere teslim etmek istiyorsanız hemen Seçkin Huzurevi ile iletişime geçebilirsiniz.