whatsappPG / NG Hasta Hizmeti

PEG / NGS Hasta Hizmeti

PEG / NGS hasta hizmeti, yaşlı kimselerin en çok ihtiyaç duyduğu hizmetlerden bir tanesidir. İnsanlar yaşlandıkça çeşitli hastaıklara yakalanmakta ve bu hastalıklar nedeniyle yaşamsal pek çok ihtiyaçlarını kendi başlarına karşılamakta zorlanmaktalar. Bu noktaya bakım evleri ve huzurevleri devreye girerek hastaların bakımlarının profesyonel bir şekilde yapılmasını sağlar. Seçkin Huzurevi olarak PEG ve NGS yöntemi ile beslenen breylere kapsamlı bakım hizmeti sunuyor ve hastaların yaşamlarından zevk almalarını sağlıyoruz. 
PEG ve NGS hasta hizmeti sıklıkla başvurulan hizmetlerdendir ancak çoğu kimse için PEG / NGS ifadeleri bir anlama gelmemektedir. Bu nedenle öncelikle PEG / NGS hasta hizmeti nedir bunu açıklamak gerekir.

PEG / NGS Hasta Hizmeti Nedir?
PEG, ağzından yemek almakta güçlük çeken kimseler için geliştirilen ve bir boru yardımı ile besinlerin hasta midesine aktarılmasını sağlayan yöntemin adıdır. Genel manada fiziksel fonksiyon kaybı yaşayan hastalara uygulanan PEG; Alzheimer, Parkinson ve ALS hastalarına da uygulanır. İlk defa 1980’de uygulanan ve gittikçe gelişen bu yöntem mideye bir boru yerleştirilmesi ile hastaları rahatlatır.
NGS, PEG sistemi ile oldukça benzeşen ancak boru veya tüpün hasta burnundan geçirildiği yöntemdir. Genellikle nörolojik ve mental rahatsızlıkları bulunan hastalarda uygulanan NGS; yaralanma, kemoterapi ve striktür gibi durumlarda da uygulanabilir. Seçkin Huzurevi olarak PEG / NGS hasta hizmeti ile sonda ve tüp ile beslenmek zorunda kalan hastaların en kaliteli şekilde hayatlarını sürdürmelerini sağlıyoruz.

PEG / NGS Hasta Hizmeti Seçkin Huzurevi Kalitesi
Yaşlı ve hasta bakım hizmetlerinde sektörünün en iyisi olma iddiası ile yola çıkan Seçkin Huzurevi, PEG / NGS hasta hizmeti ile ev ortamında bakımı zor olan kişilerin yardımcısı olur. Sıcakkanlı ve ilgili çalışanları ile sevdiklerinizin aile ortamını hissetmesini sağlayan Seçkin Huzurevi, gün içi aktivitelerle hasta ve yaşlıların motivasyonunu da yükseltmektedir. Siz de evde PEG / NGS yöntemi ile beslenen yakınlarınızın bakımını yapmakta zorlanıyorsanız PEG / NGS hasta hizmeti konusunda Seçkin Huzurevi’nden yardım alabilirsiniz. Sıcak ortamı ve ilgili çalışanları ile Seçkin Huzurevi’ne adım attığınız ilk anda farkı hissedeceksiniz.